Na zdrowie

Zmiany w branży kosmetycznej

autor: Katarzyna Matuszewska

Zmiany w branży kosmetycznej

Ostatnimi czasy zauważono zmianę podejścia do klienta w większości gabinetów kosmetycznych w całym kraju. Ewidentnie skutkuje praktyka wieloetapowych szkoleń kosmetycznych i fryzjerskich. Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej poziom obsługi i usług w gabinetach kosmetycznych staje się coraz wyższy, a co za tym idzie coraz więcej klientów jest zadowolonych z danego gabinetu kosmetycznego i z chęcią tam wraca na następny zabieg.

Większość gabinetów kosmetycznych uzyskała także ogromne dofinansowanie na rozbudowę technicznej obsługi zakładów kosmetycznych. Pojawił się w nich urządzenia o których właściciele gabinetów kosmetycznych mogli tylko pomarzyć – solaria o zwiększonej efektywności, platformy treningowe, masażery do stóp czy specjalne trwałe lakiery i nowoczesne nagrzewnice elektroniczne do ich wzmacniania. Taki sprzęt pozwolił na rozwój usług większości gabinetów kosmetycznych, wdrożenie nowych zabiegów, oraz zaoferowanie klientom całkiem nowych zabiegów czy to relaksujących czy odnowy biologicznej.

Cały proces doinwestowania gabinetów kosmetycznych spowodował także większe zainteresowanie studiami z zakresu kosmetyki ciała i kosmetologii. Łatwość otrzymania pełnego dofinansowania z funduszy europejskich na start biznesu w branży kosmetycznej. olejek kosmetycznyKażda z wizyt w gabinecie kosmetycznym powinna być przede wszystkim relaksująca dla klienta, powinna spełniać jego oczekiwania oraz powinna być przyjemna. Wszystkie te trzy cechy powodują, że klienci wybierają ten właśnie a nie inny gabinet kosmetyczny. Gabinety w których oferowane są zabiegi odnowy biologicznej dodatkowo powinny zachęcać swoich klientów do aktywnego włączania się w promocję gabinetu kosmetycznego, wśród swoich znajomych. Czasem wystarczy kilka słów koleżance czy przyjaciółce, aby gabinet kosmetyczny zwiększył swoje obroty i poprawił opinię.

Dobrym sposobem na integrację klientek jest strona internetowa zakładu kosmetycznego, na której będą mogły wymieniać między sobą opinie na temat konkretnych zabiegów, poznawać sposób ich wykonania, dyskutować na temat potrzebnych zmian czy uzyskiwać kupony rabatowe na usługi w gabinecie kosmetycznym. Firmą która wprowadziła takie rozwiązanie, jest łódzka Izolda, gabinet kosmetyczny znany w Łodzi z fachowości świadczonych usług jak i ich profesjonalizmu.


Zobacz też: ,